019Obec Snežnica na Snežnických hodových slávnostiach, dňa 15.09.2017 prekonala slovenský rekord a upiekla najväčší ovocný koláč s ovocím a želatínou. Snežnický koláč svojou veľkosťou 11,40 m2 prekonal úradujúceho rekordmana obec Beluj, ktorá v roku 2016 pripravila 8,42 m2 sladkej pochúťky.

Hodové slávnosti v Snežnici mali v roku 2017 rekordný nádych. Snežnické ženy sa rozhodli, že prekonajú obec Beluj a upečú najväčší ovocný koláč so želatínou a ovocím. Hlavné šéfkuchárky Emília Ševčíková a Magdaléna Javoríková spotrebovali na rekordný koláč 43 kg múky, 40 kg cukru, 226 vajec, 70 kg ovocia a 17 l oleja. Ruku k dielu však priložili aj ďalší občania za čo im patrí veľká vďaka. Šéfkuchárky sa netajili tým, že by chceli svoj rekord na budúci rok zopakovať a upiecť koláč, ktorý bude omnoho väčší. Víťazný koláčik chutil všetkým Snežničanom, ktorí prišli podporiť túto zaujímavú myšlienku. Aj napriek snahe všetkých prítomných a návštevníkov na námestí sa nepodarilo celý koláč zjesť. Starosta obce sa preto rozhodol darovať koláč do okolitých sociálnych zariadení. Dúfame, že obec budú naďalej reprezentovať len takéto pekné myšlienky. Za nápad zrealizovať túto myšlienku a za samotný proces prípravy a výroby koláču ešte raz ďakujeme.