075Opäť ubehol rok a my sme sa stretli na Snežnických hodových slávnostiach, ktoré sú hlboko späté so slávením sviatku Sedembolestnej Panny Márie. Každoročne sa koná omša pri kaplnke na Medzivretní pri príležitosti sviatku Povýšenia sv. kríža. Tento rok bol však výnimočný tým, že pri putovaní ku kaplnke sa farníci modlili pri novovybudovaných zastaveniach križovej cesty.

Večer mohli prísť do Kultúrneho domu všetci milovníci ľudovej hudby a potešiť sa vystúpením Folklórnych nadšencov - Oprášené krpce. Námestím sa niesla nie len vôňa dobrého jedla, ale aj piesne v podaní kapely LUX BAND. V tomto roku nám prialo aj počasie a vďaka tomu sme mohli vidieť horúcu ohnivú show zoskúpenia BLACK EVILS. Druhý deň sme pokračovali v minuloročnej tradícií, a to vytvorením rekordu v počte upečených muffinov. Celkovo sa podarilo upiecť 1013 muffinov za čo sme získali titul rekordmanov. Veľká vďaka patrí Milke Ševčíkovej, Magde Javoríkovej a všetkým, ktorí sa podieľali na tomto rekorde. Námestie sa opätovne naplnilo nadšencami ľudovej hudby a vystúpili: Súbor heligonkárov Jarky Jelinkovej, Nebeská muzika, Krasňanci a nechýbali naše Varešky. Jedlo, pitie, zábava to všetko sa spájalo s týmto dňom a my dúfame, že inak tomu nebude ani na budúci rok.